4 Obowiązkowe Wtyczki do WordPressa część 3

4 Obowiązkowe Wtyczki do WordPressa część 3

Chciałbym omówić 4 Obowiązkowe Wtyczki do WordPressa część 3, które powinny być zainstalowane przez każdego użytkownika.  Szczegółowy opis każdego z nim poniżej.

Jeśli potrzebujesz pomocy, skontaktuj się z nami. Chętnie Ci pomożemy.
W każdym razie celem każdej wtyczki jest automatyzacja pewnych elementów strony, więc dobrze jest usiąść i zrobić to dobrze. W następnych artykułach postaram się dostarczyć więcej wtyczek, ale ..

 

Przejdźmy do rzeczy.

4 Obowiązkowe Wtyczki do WordPressa część 3

Disqus

Wtyczka pozwalająca nam zaimplementowanie dosyć popularnej sekcji komentarzy w blogu zastępującej standardowe komentarze wordpressowe. Plusem tej wtyczki jest fakt, że jest używany przez wiele stron internetowych, także po jednorazowej rejestracji na stronie wtyczki możemy komentować wpisy na wielu stronach bez ponownej rejestracji.

Polylang

Wtyczka umożliwiająca na tworzenie stron wielojęzycznych. Pozwala na przetłumaczenie każdego elementu na stronie na inne języki.

4 Obowiązkowe Wtyczki do WordPressa część 3
4 Mandatory WordPress plugins part 3

Contact Form 7

Jedna z podstawowych wręcz wtyczek na stronie. Pozwala na stworzenie formularza kontaktowego, który jest automatycznie wysyłany do autora strony.

Autoptimize

Wtyczka pozwalająca nam zoptymalizować kod strony HTML jak również CSS i JS. Dzięki czemu strona ładuje się szybciej, bez większej ingerencji w kod. Wtyczce należy co jakiś czas czyścić pamięć podręczną, ponieważ zajmuje ona przestrzeń dyskową na naszym hostingu.
Można to zautomatyzować, aby nie robić tego ręcznie należy wejść w funkcje motywu (functions.php) i dodać tam krótki kod, który będzie robił to automatycznie po przekroczeniu 256mb pamięci podręcznej.

# Automatically clear autoptimizeCache if it goes beyond 256MB
if (class_exists(‚autoptimizeCache’)) {
$myMaxSize = 256000; # You may change this value to lower like 100000 for 100MB if you have limited server space
$statArr=autoptimizeCache::stats();
$cacheSize=round($statArr[1]/1024);

if ($cacheSize>$myMaxSize){
autoptimizeCache::clearall();
header(„Refresh:0”); # Refresh the page so that autoptimize can create new cache files and it does breaks the page after clearall.
}
}

4 Mandatory WordPress plugins part 3