4 Obowiązkowe Wtyczki do WordPressa cz.1

4 Obowiązkowe Wtyczki do WordPressa

Chciałbym omówić 4 obowiązkowe wtyczki do WordPressa, które powinny być zainstalowane przez każdego użytkownika. Jeśli wybrałeś WordPressa jako system cms w swojej witrynie, musisz rozważyć, które wtyczki musisz mieć na nim. Oczywiście każda wtyczka może spowolnić ładowanie strony internetowej, co nie jest dobre, ale kilka wtyczek, które chciałbym zaprezentować, są po prostu konieczne.

Jeśli potrzebujesz pomocy, skontaktuj się z nami. Chętnie Ci pomożemy.
W każdym razie celem każdej wtyczki jest automatyzacja pewnych elementów strony, więc dobrze jest usiąść i zrobić to dobrze. W następnych artykułach postaram się dostarczyć więcej wtyczek, ale ..

 

Przejdźmy do rzeczy.

4 Obowiązkowe Wtyczki do Wordpressa

Wordfence

Zacznijmy od najważniejszej rzeczy czyli bezpieczeństwo na stronie po za samym certyfikatem SSL, który jest w dzisiejszych czasach obowiązkowy na stronach. Należałoby się dodatkowo zabezpieczyć przed intruzami. Wtyczka to w skrócie firewall do strony, który blokuje po IP wszelkie próby zalogowania się na stronie przez nieproszonych gości.

Yoast SEO

Wtyczka Yoast SEO pomaga użytkowników lepiej pozycjonować swoją stronę. Jest to zestaw narzędzi, które pomogą zając pierwsze miejsce w wynikach wyszukiwania. Pomaga stworzyć mapę strony, umożliwia poprawę meta opisów oraz linków kanonicznych.

4 Obowiązkowe Wtyczki do Wordpressa
4 Obowiązkowe Wtyczki do WordPressa

Updraft Plus

Wtyczka umożliwia tworzenie kopii zapasowej strony. Jest niezbędna przy próbach większej ingerencji w stronę. Gdy coś pójdzie nie tak możemy przywrócić stronę do stanu przed poprawkami.

„Tylko ten kto nie stracił danych nie robi kopii zapasowej i to też do czasu.”

W3 Total Cache

Wtyczka pozwalająca przyśpieszyć ładowanie naszej strony. Dzięki niej można usunąć cache na stronie.

4 Obowiązkowe Wtyczki do WordPressa